ministri

Ministri i Jashtëm i Austrisë: Islami nuk ka lidhje me terrorizmin  

Ministri i Jashtëm i Austrisë: Islami nuk ka lidhje me terrorizmin   

Pasi mori pjesë në marshimin e paqes  kundër sulmeve terroriste të ndodhura ditëve të fundit në Paris, Ministri i punëve të jashtme të Austrisë, Sebastian Kurz, foli për gazetën Dies Presse, ku u shpreh se islami nuk mund të barazohet me terrorizmin. “Islami nuk mund të barazohet me terrorizmin. Një këndvështrim i cili i bën […]

Hoxha Kadri Prishtina 1878-1925

Hoxha Kadri Prishtina 1878-1925

Ministri i Drejtësisë që u akuzua për rivendosjen e SHERIATIT në drejtësinë shqiptare  “Kërkimi i s‘vërtetës është e drejt e mendjes” Për këtë figurë të shquar të historisë së kombit shqiptar është shkruar shumë, janë botuar 2-3 monografi, është përmendur në faqet e Historisë së Popullit Shqiptar, në fjalorë të shumtë, në shumë kumtesa e […]

Kryetari i KMSH-së Skender Bruçaj pret ministrin Erjon Veliaj

Kryetari i KMSH-së Skender Bruçaj pret ministrin Erjon Veliaj

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, z. Skender Bruçaj, priti sot në një takim ministrin e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, z. Erjon Veliaj. Ministri Veliaj i uroi suksese kryetarit Bruçaj në kryerjen e këtij misioni të lartë dhe vlerësoi procesin e djeshëm zgjedhor si një model edhe për politikën shqiptare. “Ju uroj për detyrën e […]

Kryetari i KMSH-së priti në një takim ministrin Erjon Veliaj

Kryetari i KMSH-së priti në një takim ministrin Erjon Veliaj

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Haxhi Selim Muça, priti në një takim në selinë e KMSH-së, Ministrin e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë z. Erjon Veliaj. Fillimisht, ministri Veliaj solli përshëndetjet e përzemërta të Kryeministrit Edi Rama dhe prezantoi kryetarit të ri të Komitetit Shtetëror të Kulteve z. Ilir Hoxholli, duke shprehur besimin e tij […]

Kryetari Muça takon ministrin e Shëndetësisë së Turqisë

Kryetari Muça takon ministrin e Shëndetësisë së Turqisë

  Kryetari i Komunitetit Mysliman, H. Selim Muça, zhvilloi një takim me  ministrin e Shëndetësisë të Republikës së Turqisë, z. Mehmet Müezzinoglu dhe kryetarin e bashkisë Bajram Pasha të Stambollit, Atila Aydıner.   Kryetari H. Selim Muça, pasi uroi përzemërsisht ministrin Müezzinoglu, për vizitën në Shqipëri, e njohu në vija të përgjithshme me veprimtarinë e […]