iftar

Zyra e Gruas, iftar me personalitete të shquara

Zyra e Gruas, iftar me personalitete të shquara

 Zyra e Gruas në Komunitetin Mysliman të Shqipërisë shtroi një iftar, ku morën pjesë përfaqësuese të botës së mendimit, biznesit, artit, politikës, medias, drejtuese të shoqatave të ndryshme, si dhe përfaqësuese të shoqërisë civile. Të pranishmet i përshëndeti Përgjegjësja e Zyrës së Gruas, znj. Fatma Karaj, e cila theksoi se Ramazani është muaji i mëshirës, […]

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë shtron iftar

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë shtron iftar

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë shtroi iftar në respekt të muajit të bekuar të Ramazanit. Në iftarin e shtruar nën kujdesin e ambasadorit, z. Donald Lu, morën pjesë kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, H. Skender Bruçaj, nënkryetari Gazmend Aga, kancelari Ylli Cikalleshi, drejtues e punonjës të institucionit, myftinj e besimtarë, […]

Presidenti Nishani shtron iftar

Presidenti Nishani shtron iftar

Presidenti i Republikës, SH. T. Z. Bujar Nishani, shtroi iftar në Pallatin e Brigadave, me rastin e Muajit të Bekuar të Ramazanit. Të pranishëm në këtë iftar ishin Kryetari i Komunitetit Mysliman, Skënder Bruçaj, përfaqësues të bashkësive fetare, guvernatori i Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko, përfaqësues të institucioneve në vend, si dhe drejtues të […]

Kryeministri Rama shtron iftar në oborrin e kryeministrisë

Kryeministri Rama shtron iftar në oborrin e kryeministrisë

Kryeministri i Shqipërisë, z. Edi Rama, ka shtruar në ambjentet e brendshme të kryeministrisë iftar me rastin e Muajit të Madhërishëm të Ramazanit. Të ftuar të z. Rama ishin drejtues të lartë të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Universitetit Bedër, medreseve të Shqipërisë, imamë, etj. Të pranishëm ishin gjithashtu edhe përfaqësues nga komunitetet e ndryshme fetare në vendin tonë, […]

KMSH, iftar me gazetarë, personalitete të artit dhe kulturës

KMSH, iftar me gazetarë, personalitete të artit dhe kulturës

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë shtroi një iftar me personalitete nga bota e kulturës dhe e artit, analistë, drejtues të mediave, gazetarë të televizioneve, radiove, shtypit të shkruar dhe atij online, si dhe kontribuues ndër vite të revistës “Drita Islame”. Ky iftar ishte në shenjë respekti për punën dhe misionin e tyre fisnik në informimin dhe […]

Ambasada Amerikane shtron iftar në Ndroq

Ambasada Amerikane shtron iftar në Ndroq

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë shtroi iftar në zonën e Ndroqit, në respekt të muaji të bekuar të Ramazanit. Të pranishëm në iftarin e shtruar nën kujdesin e ambasadorit, z. Donald Lu ishte kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, z. Skender Bruçaj, kreu i Kryegjyshatës Botërore, z. Edmond Brahimaj, ministri i […]

Rama shtron iftar në oborrin e kryeministrisë

Rama shtron iftar në oborrin e kryeministrisë

Kryeministri i Shqipërisë, z. Edi Rama, ka shtruar në ambjentet e brendshme të kryeministrisë iftar me rastin e Muajit të Madhërishëm të Ramazanit. Të ftuar të zotit Rama ishin përfaqësues të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë dhe  komuniteteve të tjera fetare në vendin tonë, deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, përfaqësues të trupit diplomatik, përfaqësues të shoqatave […]

Basha shtron iftar me rastin e Ramazanit

Basha shtron iftar me rastin e Ramazanit

Kryetari i Partisë Demokratike, dhe njëkohësisht kryebashkiaku në detyrë i Tiranës, z. Lulzim Basha ka shtruar iftar me rastin e Muajit të Madhërishëm të Ramazanit, i cili përkoi dhe me Natën e Bekuar të Kadrit. Të ftuar të zotit Basha ishin përfaqësues të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë dhe  komuniteteve të tjera fetare në vendin tonë, […]

Zyra e Gruas, iftar me personalitete të shquara të jetës publike

Zyra e Gruas, iftar me personalitete të shquara të jetës publike

Zyra e Gruas, shtroi mbrëmjen e djeshme një Iftar në ambientet e Sofrës së Ariut, me rastin e Muajit të Bekuar të Ramazanit. Të pranishëm në këtë Iftar ishin, ministrja për Inovacionin dhe Administratën Publike, znj. Milena Harito, zv/ministrja e Arsimit dhe Sportit, znj. Nora Malaj, kryetarja e Aleancës së Grave Deputete, znj. Mesila Doda, […]

Myftinia Tiranë, iftar me familjarë e të afërm të dëshmorit Ibrahim Basha

Myftinia Tiranë, iftar me familjarë e të afërm të dëshmorit Ibrahim Basha

Myftinia Tiranë ka mbledhur në sofrën e iftarit familjarë e të afërm të dëshmorit të atdheut, Ibrahim Basha, i vrarë në Lazarat rreth tre javë më parë. Myftiu i Tiranës, H. Ylli Gurra, falënderoi të pranishmit për përgjigjen e ftesës dhe foli për disa nga vlerat e muajit të Ramazanit, në të cilin njerëzit mblidhen dhe […]

Page 1 of 41234