Ronaldo do të bëhet mysliman?

ronaldo

Futbollisti më i mirë i Real Madridit, Cristiano Ronaldo e pranon se së fundmi ka kërkuar informata të shpeshta për Islamin.

Ylli portugez i përket fesë katolike, por së fundmi ka kaluar shumë kohë me shokët e skuadrës, Mesut Ozil e Sami Khedira, të cilët i kanë treguar shumëçka për fenë e tyre.

“Feja nuk duhet t’i prish shoqëritë dhe të shkaktojë luftëra. Zoti i krijoi njerëzit që të jenë së bashku, në një komunitet. Unë jam katolik, por do të thosha se feja e Ozilit është e bukur. Nuk e dija se myslimanët janë aq të drejt dhe të ndershëm, siç është Mesut. Dua që Zoti të më ndihmojë që të shkoj në rrugën dhe besimin e duhur. Për momentin nuk e di, por ndoshta në të ardhmen mund të bëhem vëlla mysliman me Ozilin”, ka thënë portugezi, transmetojnë mediat e huaja.

(zëri)

You must be logged in to post a comment Login