Sociale

Nga obeziteti drejt një jete të shëndetshme

Nga obeziteti drejt një jete të shëndetshme

N. Butt (Pjesa I) Jo vetëm një fe e caktuar, por të gjitha fetë dhe traditat…

Arra, fruti i shijshëm dhe shumë i dobishëm

Arra, fruti i shijshëm dhe shumë i dobishëm

Frutat e thata sjellin një sërë përfitimesh. Një ndër to është edhe arra. Një grusht arra…

Lidhja e gjyshërve me nipërit e mbesat përmirëson shëndetin mendor

Lidhja e gjyshërve me nipërit e mbesat përmirëson shëndetin mendor

Sipas studimeve të fundit në Amerikë, gjyshet që kalojnë kohë me nipat e mbesat e tyre…

Efektet biologjike të telefonit celular

Efektet biologjike të telefonit celular

Ali Tombak Telefonat celularë janë kthyer në një nga mjetet më të domosdoshëm të shekullit të…

Shega, një ilaç çudibërës për zemrën dhe arteriet

Shega, një ilaç çudibërës për zemrën dhe arteriet

Shega përmban substanca aktive të cilat ndihmojnë në ruajtjen në mënyrë të shëndetshme të arterieve dhe…

Mekanizmat mbrojtës në enët e gjakut

Mekanizmat mbrojtës në enët e gjakut

Murat Yasar Gjaku i cili pompohet nga zemra, rrjedh nëpër enët e gjakut drejt të gjithë…

E ja tek po vjen përsëri…

E ja tek po vjen përsëri…

Çdo vit shkollor vjen ngadalë pas një vere të bukur e qetësuese… Shija e ëmbël që…

Si t’i shfrytëzojmë në mënyrë të zgjuar pushimet e fëmijëve tanë?!

Si t’i shfrytëzojmë në mënyrë të zgjuar pushimet e fëmijëve tanë?!

E ja ku erdhët përsëri! Ju kemi pritur me muaj dhe ja ku jeni. Të bukura,…

Fara e zezë, një ilaç profetik

Fara e zezë, një ilaç profetik

Studimet mbi aspektet kuruese të farës së zezë (Nigella Sativa) kanë pasur një rritje eksponenciale vitet…

Të mirat shëndetësore të agjërimit

Të mirat shëndetësore të agjërimit

“Agjëroni që të jeni të shëndetshëm.” Hadith Agjërimi është një vepër që ka shumë dobi si…