Fatma Karaj – Imazhi i myslimanes bashkëkohore shqiptare

Fatma Karaj – Imazhi i myslimanes bashkëkohore shqiptare

Cila është Fatma Karaj – vajza nga…

Rini vlonjate, ju dua shumë

Rini vlonjate, ju dua shumë

“Allahu Ekber!” Kjo thirrje e sinqertë njerëzore në shenjë adhurimi, besimi, sigurie,…

Xhamia e re e Golemit

Xhamia e re e Golemit

Kurora që rrezaton me bukurinë e saj mbi Golem Nëse kalon nga…

Trashëgimia e madhe e Muhamet Çamit (Kyçykut)

Trashëgimia e madhe e Muhamet Çamit (Kyçykut)

Në qarqet e gjera të intelektualëve-atdhetarë çamë të zonës së Konispolit, shkëlqen…

Tradita e kremtimit të Ramazanit te shqiptarët

Tradita e kremtimit të Ramazanit te shqiptarët

Ramazani zë një vend të veçantë në zemrat dhe mendjet e besimtarëve…

Bëj mirë…

Bëj mirë…

Tregohet se një njeri i mirë vendosi që të japë një sadaka (lëmoshë) për hatër të…

Lajme

Ndërron jetë Kryetari i Nderit të KMSH-së, Haxhi Selim Muça

Ndërron jetë Kryetari i Nderit të KMSH-s…

Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi… Sot ka ndërruar jetë…

Kryetari Bruçaj: Njerëzit e fesë promovojnë vlera humane

Kryetari Bruçaj: Nj…

Kryetari i Komunitetit Mysliman, H. Skender…

Sociale

Efektet biologjike të telefonit celular

Efektet biologjike të telefonit celular

Ali Tombak Telefonat celularë janë kthyer në një nga mjetet më të…

Shega, një ilaç çudibërës për zemrën dhe arteriet

Shega, një ilaç çud…

Shega përmban substanca aktive të cilat…

Kulturë

“Intektuali dhe dimensioni shpirtëror” i Esat Canaj

“Intektuali dhe dimensioni shpirtëror” i…

Dy fjalë për autorin Esat Canaj lindi në Gruemirë më 09.05.1943. Shkollën…

Zhvillohet në Prishtinë Konferenca Shkencore “Zani i Naltë, një shekull në shërbim të dijes”

Zhvillohet në Prish…

  Ditën e enjte, më datë…

Kuriozitete

Pushoni nga kompjuteri përmes këtyre shtatë trukeve

Pushoni nga kompjuteri përmes këtyre sht…

Në ditët e sotme, njerëzit kalojnë shumë kohë pranë kompjuterit, sa për…

“emoji” me shami në kokë, propozimi interesant nga 15-vjeçarja myslimane

“emoji” me shami në…

Një vajzë e re nga Arabia…

RADIO SPEKTRUM – ON AIR


OP – ED

Opinione të tjera

Drita Islame në FB

Pyetje - Përgjigje

Çka është Istikameja (të qenit i qëndrueshëm në fe)?

Çka është Istikameja (të qenit i qëndrueshëm në fe)?

  Me emrin e Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit! Dijetarët e parë, e kanë…